קניה מאובטחת

להזמנת משלוח עד 3 ימים עד הבית חייגו

איך לאלף את החתול שלכם ללכת עם רצועה

בניגוד למה שנהוג לחשוב, ניתן לאמן חתולים ללכת ברצועה בדיוק כמו כלבים. לא רק שזה מספק לחתול שלנו פעילות גופנית וגירוי, זה גם מאפשר לנו לקחת אותם בבטחה החוצה. אם אתם מעוניינים באילוף הליכה עם רצועה לחתול שלכם, הנה כמה טיפים נהדרים איך כדאי להתחיל.

תשיגו את הציוד המתאים

הצעד הראשון באימון החתול שלך לצאת עם רצועה הוא להשיג את הציוד הנכון. תזדקק לרתמה מתאימה שתוכננה במיוחד עבור חתולים, כמו גם רצועה קלה שאורכה לא עולה על 1.8 מטר. חשוב לעולם לא להשתמש בקולר, מכיוון שהוא עלול להפעיל לחץ רב מדי על צוואר החתול ולגרום לפציעה.

תציגו את הרתמה והרצועה

לפני שתתחיל ללכת עם החתול שלך עם רצועה, חשוב להכיר לו את הרתמה. תנו לחתול לרחרח ולחקור את הרתמה לפני שתלבישו לו אותה. ברגע שהוא מרגיש בנוח, החליקו בעדינות את הרתמה מעל ראשם והדקו אותה היטב סביב גופם. אל תשכחו לתגמל אותם בפינוקים ובשבחים.

תרגול בתוך הבית

ברגע שלחתול שלך יתחיל להיות נוח עם הרתמה, נתחיל להתאמן בתוך הבית. תנו לחתול שלכם להתרגל לתחושת הרתמה ולמשקל שלה. תסתובבו בבית ותשמרו על הרצועה רפויה, תאפשרו להם לחקור את העניין בקצב שלהם.

תתחילו לאט

איך יודעים מתי הזמן הכי טוב לתרגול בחוץ?
ברגע שהחתול שלך מרגיש בנוח ללכת בתוך הבית, הגיע הזמן לצאת החוצה. גם כאן כמו בבית, תתחילו בפרקי זמן קצרים בכל יום ותגדילו בהדרגה את הזמן עד שהם ירגישו יותר בנוח.
תהיו סבלניים ותאפשרו לחתול שלכם לקבוע את הקצב. זכור, הליכה עם רצועה היא חוויה חדשה עבורם וייתכן שיידרש זמן להסתגל.

תשתמשו בחיזוקים חיוביים

כמו בכל סוג של אימון, אילוף או הטמעת הרגל חדש, חיזוק חיובי הוא המפתח. תגמלו את החתול שלכם עם פינוקים, שבחים וחיבה על התנהגות טובה כמו הליכה רגועה ברצועה או חזרה אליכם כאשר אתם קוראים לו. הימנעו משימוש בעונשים או בחיזוקים שליליים, שעלולים לגרום לפחד וחרדה אצל החתול שלכם.

סבלנות היא המפתח

אילוף חתול להליכה עם רתמה ורצועה דורש סבלנות ועקביות. לחתולים מסוימים עלול לקחת זמן רב יותר להסתגל להליכה עם רצועה מאשר חתולים אחרים. היו סבלניים והקפידו על אימונים קצרים וחיוביים.

לסיכום

התחילו לאט, התאמנו בתוך הבית, צאו החוצה בהדרגה, השתמשו בחיזוקים חיוביים והיו סבלניים. אילוף חתול להליכה עם רתמה ורצועה אפשרי לגמרי.
עם סבלנות וחיזוקים חיוביים, הליכה עם החתול ברצועה יכולה לספק לו פעילות גופנית, אוויר צח וגירוי. בנוסף, זוהי דרך מהנה במיוחד להתחבר עם חברנו הפרוותי.

שתפו את המאמר:

מוצרים מומלצים

מבצעים בלעדיים
לחברי המועדון!

5% הנחה חד פעמית ברכישה הבאה 
לכל נרשם – אל תפספסו !